Bilinçaltı Kodlama

Hepimiz günlük yaşamlarımızda birtakım kararlar veriyoruz, bazı konuşmalar yapıyoruz, zaman zaman tavsiyelerde bulunuyor, sorunları çözüyor veya çözmeye yardımcı oluyoruz.

Bilinçaltı Kodlama

Mutluluklarımızı da üzüntülerimizi de paylaşıyoruz. Başkalarına akıl verirken çok daha rahat ve makul olabiliyoruz ama söz konusu kendimizsek, daha baskılayıcı, zorlayıcı, müşkülpesent, hatta “zorba” olabiliyoruz. İşte tam da bu, o anda bilincimizin değil, bilinçaltımızın devreye girdiğini gösteriyor. Bilinçaltı kodlarımızla kendimizi yargılıyor, başarılı olabileceğimiz bir iş karşısında “yapamayacağımızı” düşünüyoruz. Bu kodlar, nesilden nesile aktarılan manevi mirasın yanı sıra ana rahminde ruh kazandığımız andan itibaren ebeveynlerimizin hisleriyle ve bize karşı tutumlarıyla da bilinçaltımıza yazılıyor.

Biz büyürken yüzleşmek istemediğimiz pek çok şeyi bilinçaltımıza atıyoruz. Gerçekte kim olduğumuzla veya kim olacağımızla hiçbir ilgisi olmayan bilinçaltımızı fazlaca “dolduruyor” ve sonra zamanla onu nasıl yönlendireceğimizi bilemez bir halde, fark etmeden bilinçaltımızın esiri haline geliyoruz. Bu esaret altında yaşadıklarımıza da “kader” diyoruz.

O “kader” değiştirilebilir! Bilinçaltı kodlarımızı çözmek için vakit ayırıp onu yeniden kodlayarak esaretimizden kurtulup “kaderi” değiştirmemiz mümkün. Bu zorlu ancak özgürleştirici yolculuk zihnimizin ufkunu genişletip belli bir sorun karşısında “otomatik bilinçaltı çözümü” üretmek yerine, rasyonel ve alternatif çözümler silsilesi üretebilmemizi sağlayacak. Zihin ve beden bütünleşmesi sayesinde fiziksel görüntümüzü algılama şeklimizi dahi değiştirecek bir kodlamadan bahsediyorum. Bu düşünsel dönüşüm, “kendini sabote etme”, “kendini gerçekleştiren kehanetlere” kapılıp gitme gibi “alışkanlıklarımıza” da son verecek.

İnsanlar olarak bizler, doğaya aitiz ve doğadan uzaklaştıkça aslında kendimizden uzaklaşıyoruz. Bilinçaltı kodlaması sayesinde, hayatımızın kontrolünü dünyevi ve bireysel hırsların elinden geri alabiliyoruz. Bize ait olduğunu, içimizden geldiğini, bizi ifade ettiğini sandığımız birtakım düşüncelerin aslında hiç de bizimle ilgili olmadığını fark etmenin verdiği özgürlük hissini yaşamayı hepimiz hak ediyoruz.

info@premeshwari.com
Evrenle ilişkiniz ve daha ötesi için:
www.zenlovers.com
BİZE MAİL GÖNDERİN
Copyright 2017 by premeshwari.com. Tüm Hakları Saklıdır.